Twitter’da Nasıl Dikkat Çekerim?

Twitter’da nasıl dikkat çekerim diye araştırma yapanlar bu makaleden kısaca tavsiyeleri alabilir. Özellikle son yıllarda internet kullanımının artması ile birlikte sosyal medya hesaplarının kullanılması da yaygınlaşmıştır. Teknolojinin gelişmesi ve akıllı cep telefonlarının her alanda hayatımıza dahil olması ise sosyal medya hesap kullanımını arttırmıştır.

Twitter Hesabı Takipçi Sayısının Anlamı Nedir?

Twitter, en çok kullanılan bir sosyal medya hesabı olmasının ötesinde elit bir kullanıcı yelpazesine sahiptir. Takipçi sayısının çokluğu ise hesabın kullanıcı profilindeki popülerlik anlamına gelmektedir. Twitter’da nasıl dikkat çekerim? Konusu daha çok takipçi sayısına ulaşmak isteyen hesap sahipleri tarafından ilgiyle araştırılmakta olan bir konudur. Elbette bu konunun kendi içinde bazı püf noktaları vardır. Twitter takipçi sayısının arttırılmasına katkı sağlayacağını düşündüğümüz önerileri sizlerle paylaşmak isteriz.

  • Twitter’da nasıl dikkat çekerim düşüncesinde olan hesap sahipleri öncelikle hesap profil resmi ve arka plan resim tercihi yaparken ilginç ve dikkat çekici bir fotoğraf koymaya özen göstermelidir. Kullanıcılar, kendi fotoğraflarına yer verebileceği gibi başka fotoğraflar da kullanabilirler. Burada önemli olan nokta; profil fotoğrafınızın, içerik ile uyumlu olmasıdır. Örneğin konsept bir twitter sayfası niteliğinde ise buna uygun bir profil fotoğrafı seçmenizde fayda var. Bunun dışında kendi hesabınız olarak kullanıyorsanız, ilgi çekici ve hoş bir profil fotoğrafı ile bununla uyumlu bir kapak fotoğrafı tercih edebilirsiniz.
  • Hesap sahibi kendisine bir hedef kitle seçmeli ve seçtiği hedef kitlenin ilgi duyduğu ya da duyabileceği konularda çalışmalarını sürdürmelidir. Örneğin bayanları hedef kitle seçen bir hesap sahibi paylaşım twitlerinin konusunu makyaj, saç, kişisel bakımları konularına yöneltebilirler. Bunun yanı sıra güzel sözler, alıntılar paylaşan bir sayfa niteliğinde kullanmak isteyenler buna yönelik paylaşımlarda bulunmalılar. Yani her şeyden bir parça yer vermek yerine, düzenli ve bir konu üzerine ilgi çekici paylaşımlar yapmak, ilgi çekici olmanızı sağlayacak ve takipçi sayınızda da artış sağlayacaktır.
  • Sık sık twit atın. Özellikle seçtiğiniz hedef kitlenin ilgi alanı konusunda atacağınız twitler daha çok izlenme ve beğeni almanızı sağlayacaktır. Başkalarının attığı twitlere beğeniler ve yorumlar yapın. Sayfanızda beğendiğiniz twitleri paylaşın. Yani retweet yapmanız sizin hesabınız için olumlu bir getiri olacaktır. Başka hesaplarla etkileşim halinde olmanız; hem o hesabın ilgisini çeker, hem de bu hesapla ilgilenen kişilerin de dikkatinizi çekmenizi sağlar. Bunun yanı sıra bol twit atarak ilgiyi sürdürmeniz de kolay olacaktır. İnsanlar takibe aldığı hesapların bolca paylaşım yaptığını görmek isterler. Uzun sürelerde birkaç paylaşım yapan bir hesabın, dikkat çekmesi ve ilgiyle takip edilmesi zor bir durumdur. Ancak bol bol paylaşımlar yapan, sürekli olarak twitter hesabını canlı tutan kişiler daha rahat dikkat çekebilir.
  • Attığınız twitlerin özgün olmasına özen gösterin. İnsanlar birçok yazıyı birçok farklı sosyal medya hesabında görmekten sıkılıyor. Bu durumda ‘’tek bir sayfayı takip etsem yeter’’ hissiyatı oluşuyor. Çünkü kullanıcı her sayfada aynı yazıları, benzer türde espri ve paylaşımları gördüğünde ilgisini çekmiyor. Bu nedenle sürekli alıntılar ve aynı tür yazılar paylaşmaktan kaçının. Özgün içeriklere yer verin. Hesabınızda kendi yorumlarınızı belirtmekten çekinmeyin. Fikirleriniz ve farklı bakış açılarınız sayesinde twitter kullanıcılarının dikkatini çekmek zor olmayacaktır. İnsanlar ilgi çeken paylaşımları okumaktan ve takip etmekten zevk alırlar.

Twitter’da nasıl dikkat çekerim? Sorusuna yanıt arayanlar önerdiğimiz maddelere dikkat edip uyguladıklarında, twitter hesaplarının daha ilgi çekici hale geldiğini görecekler. Kullanıcılar sizi takip ettikçe hesabınız hem farklı hem de daha büyük kitlelere oluşan bir hesap olacaktır.