İnstagram Kaydırmalı Link Nasıl Yapılır?

İnstagram kaydırmalı link nasıl yapılır? instagram kullanıcılarının en çok yapmak istediği bir işlem olmaktadır. Her kullanıcı instagram kaydırmalı link nasıl yapılır çok fazla araştırmakta ve yapmaktadır.  

İnstagram Kaydırmalı Link Nasıl Yapılır?

İnstagram hikayelerine bağlantı ekleme, paylaşılan hikayeye IGTV ya da bir internet adresine yönlendirmek için yukarı kaydırmalı link işlemidir. İnstagram hikayelerin paylaşımları kısa olmasından dolayı daha uzun video ya da paylaşımlar için İGTV, Youtube ya da istediğiniz başka bir adrese yükleyerek story kısmında link verebilmek siniz. İnstagram’da kaydırmalı link nasıl yapılır? sorusuna sunulan bu özelliği kullanabilmek için belirlenen koşulların yerine getirilmesi gerekir. Bu koşullara uyan herkes hikaye paylaşımlarında link vererek sizlerin hikayelerine bakan kişileri vermiş olduğunuz link adresine rahatlıkla yönlendirmiş olursunuz.

İnstagram Hikaye Paylaşımına Link Nasıl Eklenir?

 • İnstagram hesabınıza girin, daha sonra hikaye yüklemek amacıyla story kısmını tıklayın.
 • Fotoğrafını hikayenize eklemeden evvel hangi linke bağlantı yapacaksanız o linki kopyalayın. Bunu yapmazsanız hesaptan bağlantı çıkışı yapılmasını sağlayan link ekleme butonu görülemez ve aktif olmaz. Linki kopyalayıp takibinde hikayeler bölümünün açılması en doğrusu olacaktır.
 • Hikayeye eklenecek görseli seçip sonrasında uygulamanın ekranındaki sağ üst bölümde olan iç içe geçen ataç'a benzer şekli görürsünüz. Bu ataç ikonu bağlantı eklenmesini sağlayacak ikondur. İkona tıklayıp daha evvelden kopyalanan bağlantı linkini açılan bölüme yapıştırın.
 • Yapıştırmanın ardından uygulama tarafından yönlendirileceksiniz. Yapıştırmaya onay verip hikaye ekranına dönüldüğünde daha fazla görüntüleme yani yukarı kaydırma özelliği aktif duruma gelmiş olur.
 • Bütün bunlardan sonra yapılacak tek şey hikayenizi  sıradan bir hikaye gibi yayınlamak olur.

İnstagram Hikayeye Yukarı Kaydırmalı Link Verebilmek İçin Belirli Kurallar Nelerdir?

İnstagram kullanıcılarının hikaye yayınlanmasına izin verirken “ daha fazlasını gör ” linki ya da yukarı instagram kaydırmalı link nasıl yapılır? bunun için bütün instagram kullanıcılarına izin vermez. Yayınladığınız hikayelere bağlantı vermek için ise instagram tarafından belirlenmiş bazı özel durum ve kurallara uygun bir hesap olması gerekir. Bu kurallar aşağıda sıralı;

 • Hesabınız işletme hesabı olmak zorundadır.
 • Hesabınızı seçenekler kısmından İşletme Profiline Geç’i tıklayarak işletme hesabı yapabilirsiniz.
 • Facebook sayfanızı instagram profilin ile senkronizasyon ettiğiniz de işletme hesaplarınız onaylanmış demektir.
 • Hesabınızın kesinlikle onaylı olması gerekmektedir.
 • Onaylı hesap derken mavi tikli hesaplar değil.
 • Mail ve telefon onayını almış olmak gerekir.
 • İki aşamaları da aktif yapmanız gerekir.
 • Daha sonra ise bu en zor olan kısımdır.

İnstagram hesabınızda hikaye paylaşmak için hesaplarınızı takip eden minimum on bin takipçi olması gerekir. İnstagram hesabınız için takipçi satın alarak 10k takipçi koşulunu sağlayabilirsiniz. Fakat size önerim doğal yollar ile takipçi artırmanız olacaktır. Hesabınıza takipçi satın aldıktan daha sonra hesabınıza mavi tik almak istediğiniz zaman problemler ile karşılaşabilirsiniz. İnstagram hesabınızı bu koşulları yerine getirerek uygun hale getirdiyseniz artık bağlantı vererek istediğiniz linkleri başarı ile yapabilirsiniz.

İnstagram 10K Ne Demek?

İnstagram kullanıcısı instagramda gezerken üyenin ya da işletmenin profiline baktığında ve girdiğinde takipçi sayısında 100k 1m ifadeler karşınıza çıkabilirsiniz. Bazı kullanıcılar bu nedir ve ne anlama gelir bilmezler. Bu terim günümüzde pek çok alanda kullanılır. İnstagram 10k kısacası 10.000 demektir. 100k da 100.000 ve daha üstü demektir.