İnstagram Hesabı Nasıl Kapatılır?

İnstagram hesabı nasıl kapatılır diye araştırıldığında bunun farklı sebeplerden dolayı yapıldığı görülecektir. 2010 yılından bu yana yaygın olarak kullanılan ve günümüzde sayısı yüz milyonları bulan kullanıcıya sahip olan İnstagram video ve fotoğraf paylaşımı için tercih edilir. Aynı zamanda işletmelerin de e-ticaret için sıklıkla kullandığı bu uygulama hem işletmeler hem de vatandaşlar tarafından sıklıkla kullanılan bir platform haline gelmiştir. İndirmenin ücretsiz olması ve neredeyse tüm akıllı telefonların kullanımı desteklemesi kullanıcı sayısının artmasını desteklemektedir. Fakat bazı sebeplerden dolayı kullanıcılar zaman içerisinde hesaplarını silmeyi tercih etmektedir.

İnstagram Hesabı Nasıl Kapatılır Ve Silinir?

İnstagram hesabı nasıl kapatılır ya da silinir diye bakıldığında bu işlemin uygulamadaki profil ayarları kısmından yapıldığı görülecektir. Ülkemizde İnstagram yaklaşık kırk milyon kişi tarafından kullanılmakta olup dileyen kullanıcılar bu işlemi herhangi bir ücret ödemeden yapabilecektir.

Hesabı tamamen silmek ya da kapatmak mümkün olmayıp geçici işlem yapılabilir. Profilde bulunan ayarlar kısmına girildiğinde sağ alt kısımda hesabımı geçici olarak kapat sekmesi vardır. Buraya tıklandığında kullanıcı hesabı geçici olarak kapatılmış olacaktır. Bu sayfadan ayrıca profil ile ilgili isim, açıklama, eposta adresi, internet sitesi, cinsiyet, kullanıcı adı, telefon numarası gibi bilgiler için de güncelleme yapılabilir.

İnstagram Hesabı Silinir Mi?

İnstagram hesabını silmek özellikle birden fazla hesabı olan kişiler tarafından sıklıkla yapılır. Bunun için öncelikle yeterli bir internet bağlantısının olması gerekir. Cep telefonu ya da bilgisayar tarayıcısı üzerinden yapılan işlemle silme tamamlanır. Cihazlardan uygulamanın kaldırılması hesabın silinmesi için yeterli değildir.

Silme ve kapatma işlemi sırasında bunun sebebinin belirtilmesi istenir. Bu kısımda uygun sebebin seçilmesi gerekir. Silme yapıldıktan sonra bu hesaba ait kullanıcı bilgilerinin başka bir hesapta kullanılması mümkün değildir. Bu nedenle silme yapmadan önce bilgileri tekrar incelemekte yarar vardır. Hesap silindiğinde yorumlar, beğeniler, fotoğraflar, kullanıcı adı gibi bilgiler de silinmiş olacaktır. Bunları kaybetmemek için hesabı geçici olarak kapatmak daha makul bir çözüm yolu olacaktır. Hesap geçici olarak kapatıldığında doldurulmuş kabul edilir ve bu süre içerisinde hesapta herhangi bir işlem yapılamaz.

İnstagram Hesabı Dondurma

Telefondan ya da bilgisayardan instagram hesabı dondurma yapılabilir. Bu hesaplar bir hafta içerisinde sadece bir kere dondurulabilir. Hesap dondurulmuş olduğu sürece yorumlar, fotoğraflar, beğeniler ve tüm içerikler hiçbir kullanıcı tarafından görüntülenmeyecektir. Bu nedenle hesap dondurmadan önce iyi karar vermek gerekir.

Telefondan instagram hesabı dondurmak için ilk olarak tarayıcıdan platformda oturum açılır. Ardından profil resmine tıklanır ve profili düzenle butonuna basılır. Açılan sayfanın en alt kısmında yer alan hesabı geçici olarak kapata tıklanır. Ekrana gelen onay penceresine tamam denir ve işlem tamamlanır.

Bilgisayardan İnstagram Hesabı Dondurma Ve Kapatma

Bilgisayardan instagram hesabı kapatma ve dondurma işlemi de cep telefonundan yapılan işlemle benzerdir. Yine aynı şekilde oturum açılır ve hesabın kapatma ya da dondurma sebebi yazıldıktan sonra işlem için onay verilir. Ardından açılan onay ekranına yanıt verildikten sonra işlem bitmiş olur.

İnstagram hesabı dondurulduktan sonra isteğe bağlı olarak tekrar açılabilir. Burada eski hesaplar ve paylaşımlar silinmeyecektir. Bazen hesap ilk açıldığında görünmese bile zaman içerisinde tekrar geri gelecektir. Eğer hesap kapatılmasının üstünden uzunca bir süre geçtiyse bu durumda hesabın tekrar geri gelmesi hiçbir zaman mümkün olmayacaktır.